|english version |

Edukacja
Rozwój
Środowisko

Dar pracowników firmy AMWAY dla uczniów Szkoły w Bolechowicach

2012-09-15 10:19

Na początku września tego roku pracownicy firmy Amway Business Center Europe, która mieści się z Kraków Business Park w Zabierzowie zorganizowali akcję zbiórki artykułów szkolnych dla uczniów naszej Gminy, których sytuacja materialna nie pozwala na zakup kosztowej wyprawki szkolnej.

W siedzibie firmy pojawił się elegancki kosz z napisem „SCHOOL ACCESSORIES FOR KIDS”, do której pracownicy mogli zbierać  artykuły zakupione z własnych środków.

W ciągu kilku dni kosz zapełnił się całkowicie zeszytami, skoroszytami, pisakami i kredkami, strugaczkami, blokami rysunkowymi i innymi cennymi przedmiotami, które muszą się znaleźć w plecaku małego ucznia.

Dary te dział HR AMWAY przekazał Fundacji do rozdysponowania wśród dzieci, które wymagają wsparcia.

 

Wszystkie przedmioty trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej w Bolechowicach i były źródłem szczerego uśmiechu radości wśród każdego obdarowanego dzieciaka.

 

W krakowskim oddziale Amway pracuje międzynarodowy zespół najlepszych specjalistów z 26 krajów Europy. 

Inicjatywa zbiórki artykułów szkolnych  dla potrzebujących dzieci naszej gminy wpisuje się w wieloletnią tradycję aktywności charytatywnych tej korporacji i jej pracowników. Najbardziej rozpoznawalną inicjatywą jest kampania na rzecz dzieci Amway One by One™, w ramach której od 2003 roku firma ta udzieliła pomocy ponad 9,5 milionom dzieci. Od 2001 roku w Europie Amway jest zaangażowanym partnerem organizacji UNICEF, czyli Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

 

OPP
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego
KRS: 0000209264
i nie prowadzimy dzialności gospodarczej
Adres
Fundacja Edukacja-Rozwój-Środowisko
ul. Szkolna 7
32-082 Bolechowice

Numer konta:
75 16801062 0000300008978372
w INVEST-BANK SA, Oddział w Krakowie
CMS by RISE

Design

www.topsolutions.pl